Harcerska Drużyna

W naszym Ośrodku od roku 2013 działa harcerska Drużyna Nieprzetartego Szlaku „Polana”, prowadzona przez druhnę Martę Kubiak. Harcerze spotykają się raz w tygodniu na zbiórkach, gdzie bawią się, śpiewają oraz zgłębiają tajniki technik harcerskich. Druhny i druhowie w pogodnej atmosferze i w ciekawy sposób zdobywają umiejętności, uczą się współpracy oraz samodzielności. Uczestniczą, także w życiu hufca biorąc udział w festiwalach i innych wydarzeniach organizowanych w naszym mieście. Ale bycie harcerzem to nie tylko beztroska zabawa, to także zobowiązanie do pracy nad sobą i stawanie się coraz lepszym. Harcerstwo to wspaniała przygoda. Do tej pory drużyna uczestniczyła między innymi w:

  • zlocie Drużyn Nieprzetartego Szlaku w Stęplewie
  • warsztatach ekologicznych w Bukowinie Tatrzańskiej
  •  w ogniskach, grach terenowych
  • organizacji gry miejskiej „inteGRAcja”
  • w zajęciach w przedszkolu

Aktualności 2016/2017

Biwak harcerzy w naszej szkole

         

IV Ogólnopolski Integracyjny Zlot Drużyn Harcerskich ZHP Sandomierz 2016

Aktualności 2015/2016

Druga edycja gry miejskiej inteGRAcja

Zlot Drużyn ZHP NS w Dęblinie

Dziennik UONET++

Bezpieczne Wakacje 2020

Kochani, zakończenie roku szkolnego 2019/20 zbliża się wielkimi krokami a co za tym idzie lada moment zaczynacie wakacje. Prosimy Was o aktywny, bezpieczny odpoczynek w tym czasie, ponieważ wiemy, że ten rok był dla Was wyjątkowo trudny. Poniżej wstawiamy prezentację, w której zawarłyśmy kilka wskazówek, jak bezpiecznie spędzić ten czas. Prosimy Was o zapoznanie się z nią.

Link do prezentacji: Bezpieczne Wakacje.pptx  

Nagroda dla SOSW

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku na podstawie zarządzenia Starosty Powiatu Świdnickiego – został wskazany jako wiodący ośrodek koordynacyjno- rehabilitacyjno-opiekuńczy na terenie powiatu świdnickiego realizujący program „Za życiem”

Stowarzyszenie powstało z inicjatywy osób zaangażowanych wspomaganiem rozwoju osób niepełnosprawnych i ich otoczenia. Stowarzyszenie poprzez swoją działalność wspiera osoby niepełnosprawne, aby zgodnie ze swoimi potrzebami i możliwościami mogły jak najpełniej rozwijać własny potencjał osobowy i otwierać się na otaczającą ich rzeczywistość. więcej

 

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook