Koło plastyczne

                       Zajęcia koła plastycznego prowadzone przez panią Magdalenę Baracz są skierowane do wszystkich wykazujących chęć i zapał do pracy twórczej. Ogólnym założeniem zajęć jest:

  • wspomaganie wszechstronnego rozwoju ucznia,
  • rozbudzanie zainteresowania plastyką,
  • aktywizowanie do twórczego działania,
  • umożliwienie odreagowania trudnych emocji, które często towarzyszą dzieciom i młodzieży uczęszczających do naszego Ośrodka.

Zajęcia plastyczne rozwijają sprawność manualną, wrażliwość, koncentrację uwagi, usprawniają spostrzeganie wzrokowe i koordynację wzrokowo – ruchową. Zgodne z założeniami uczniowie na zajęciach mają możliwość poznania i wypróbowania ciekawych technik plastycznych. Ponadto doskonalą swój warsztat w zakresie umiejętności stosowania różnorodnych materiałów i narzędzi plastycznych.                                                                                        Uczestnicy koła plastycznego systematycznie biorą udział konkursach plastycznych zdobywając wyróżnienia i nagrody. Odniesione sukcesy utwierdzają wychowanków we własnych możliwościach i pobudzają do dalszej aktywności. W okresie świątecznym podczas zajęć koła przygotowują stroiki i ozdoby świąteczne, które można podziwiać w czasie wystaw i kiermaszy.

Dziennik UONET++

Bezpieczne Wakacje 2020

Kochani, zakończenie roku szkolnego 2019/20 zbliża się wielkimi krokami a co za tym idzie lada moment zaczynacie wakacje. Prosimy Was o aktywny, bezpieczny odpoczynek w tym czasie, ponieważ wiemy, że ten rok był dla Was wyjątkowo trudny. Poniżej wstawiamy prezentację, w której zawarłyśmy kilka wskazówek, jak bezpiecznie spędzić ten czas. Prosimy Was o zapoznanie się z nią.

Link do prezentacji: Bezpieczne Wakacje.pptx  

Nagroda dla SOSW

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku na podstawie zarządzenia Starosty Powiatu Świdnickiego – został wskazany jako wiodący ośrodek koordynacyjno- rehabilitacyjno-opiekuńczy na terenie powiatu świdnickiego realizujący program „Za życiem”

Stowarzyszenie powstało z inicjatywy osób zaangażowanych wspomaganiem rozwoju osób niepełnosprawnych i ich otoczenia. Stowarzyszenie poprzez swoją działalność wspiera osoby niepełnosprawne, aby zgodnie ze swoimi potrzebami i możliwościami mogły jak najpełniej rozwijać własny potencjał osobowy i otwierać się na otaczającą ich rzeczywistość. więcej

 

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook