Nasz patron

henryk_sienkiewiczHenryk Sienkiewicz był zasłużonym powieściopisarzem i wielkim człowiekiem. Był tym, który ukochał swój kraj ponad wszystko. Pokazywał, na kartach swych powieści historycznych, wielkość Polski i Polaków. Uczył patriotyzmu i miłości oraz szacunku do drugiego człowieka. Autor, wyróżnionej Literacką Nagrodą Nobla powieści „Quo vadis”. Henryk Sienkiewicz jest wzorem godnym  naśladowania przez uczniów naszej szkoły.

W dniu 10 maja 2001roku ośrodek otrzymał imię Henryka Sienkiewicza i od tej pory przyjął nazwę: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy imienia Henryka Sienkiewicza` w Świdniku.

W maju każdego roku obchodzimy Dzień Patrona. Czterokrotnie uczestniczyliśmy w Ogólnopolskich Zlotach Szkół Sienkiewiczowskich: Myszków, Ziębice, Zamość, Szydłowiec. Odbywają się one od 1993 roku, zainicjował je Pan Antoni Cybulski- dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. W bieżącym roku szkolnym pragniemy uczcić Rok Sienkiewiczowski i realizujemy wiele przedsięwzięć:apele,wystawy, projekcja filmów oraz organizujemy wojewódzki konkurs plastyczny: „Bohaterowie książek Henryka Sienkiewicza” dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego.

Dziennik UONET++

Bezpieczne Wakacje 2020

Kochani, zakończenie roku szkolnego 2019/20 zbliża się wielkimi krokami a co za tym idzie lada moment zaczynacie wakacje. Prosimy Was o aktywny, bezpieczny odpoczynek w tym czasie, ponieważ wiemy, że ten rok był dla Was wyjątkowo trudny. Poniżej wstawiamy prezentację, w której zawarłyśmy kilka wskazówek, jak bezpiecznie spędzić ten czas. Prosimy Was o zapoznanie się z nią.

Link do prezentacji: Bezpieczne Wakacje.pptx  

Nagroda dla SOSW

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku na podstawie zarządzenia Starosty Powiatu Świdnickiego – został wskazany jako wiodący ośrodek koordynacyjno- rehabilitacyjno-opiekuńczy na terenie powiatu świdnickiego realizujący program „Za życiem”

Stowarzyszenie powstało z inicjatywy osób zaangażowanych wspomaganiem rozwoju osób niepełnosprawnych i ich otoczenia. Stowarzyszenie poprzez swoją działalność wspiera osoby niepełnosprawne, aby zgodnie ze swoimi potrzebami i możliwościami mogły jak najpełniej rozwijać własny potencjał osobowy i otwierać się na otaczającą ich rzeczywistość. więcej

 

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook