Klub twórczego rękodzieła

 Od września 2012 roku w naszym Ośrodku działa Klub Twórczego Rękodzieła – warsztaty pozalekcyjne, prowadzone raz w tygodniu przez p.Katarzynę Kutrzepę i p.Karolinę Wiśniewską. Głównym celem zajęć jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju uczniów poprzez rozwijanie zainteresowań plastycznych, doskonalenie umiejętności manualnych i poznawczych oraz stymulowanie rozwoju emocjonalnego. Uczniowie uczestniczący w warsztatach rękodzielniczych nie tylko mają możliwość rozwijać swoje zainteresowania i poznawać nowatorskie techniki plastyczne,ale także wzbogacać wiedzę ekologiczną poprzez wykorzystywanie w pracy materiałów ekologicznych i surowców wtórnych oraz przetwarzanie ich w celu tworzenia przedmiotów dekoracyjnych. Zajęcia te mają  znaczenie terapeutyczne –  działają uspakajająco, pozwalają na wydłużenie czasu koncentracji uwagi, podnoszą poczucie własnej wartości, rozbudzają zmysł estetyczny.

Prace powstałe na warsztatach Klubu Twórczego Rękodzieła niejednokrotnie brały udział w konkursach plastycznych, wystawiane są na kiermaszach świątecznych, wystawach, akcjach charytatywnych.

 

 

Dziennik UONET++

Bezpieczne Wakacje 2020

Kochani, zakończenie roku szkolnego 2019/20 zbliża się wielkimi krokami a co za tym idzie lada moment zaczynacie wakacje. Prosimy Was o aktywny, bezpieczny odpoczynek w tym czasie, ponieważ wiemy, że ten rok był dla Was wyjątkowo trudny. Poniżej wstawiamy prezentację, w której zawarłyśmy kilka wskazówek, jak bezpiecznie spędzić ten czas. Prosimy Was o zapoznanie się z nią.

Link do prezentacji: Bezpieczne Wakacje.pptx  

Nagroda dla SOSW

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku na podstawie zarządzenia Starosty Powiatu Świdnickiego – został wskazany jako wiodący ośrodek koordynacyjno- rehabilitacyjno-opiekuńczy na terenie powiatu świdnickiego realizujący program „Za życiem”

Stowarzyszenie powstało z inicjatywy osób zaangażowanych wspomaganiem rozwoju osób niepełnosprawnych i ich otoczenia. Stowarzyszenie poprzez swoją działalność wspiera osoby niepełnosprawne, aby zgodnie ze swoimi potrzebami i możliwościami mogły jak najpełniej rozwijać własny potencjał osobowy i otwierać się na otaczającą ich rzeczywistość. więcej

 

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook